Select Page

University of Wisconsin Oshkosh officials have announced the names of students who received undergraduate and graduate degrees following the spring semester of the 2008-2009 school year.

They received their degrees at the University’s 135th spring commencement in May. Those graduating “Cum Laude” earned at least a 3.5 grade point average (GPA) out of a possible 4.0; those graduating “Magna Cum Laude” earned at least a 3.75 GPA; and those graduating “Summa Cum Laude” earned at least a 3.9 GPA.

The graduates are as follows:

Abrams, WI

Hannah Schaller, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Adams, WI

Jared Boucher, Bachelor of Science, Philosophy and Political Science;

Algoma, WI

Rachel Salzsieder, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Allenton, WI

Anne Winslow, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Accounting;

Alma Center, WI

Bethany Olson, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Amherst, WI

Caitlin Allen, Bachelor of Social Work, Social Work;
Justin Mangen, Bachelor of Business Administration, Marketing;

Antigo, WI

Tonja Fischer, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Benjamin Fittante, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Katy Herron, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Public Relations);
Erik Lee, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Jon Petroskey, Bachelor of Applied Studies, Fire and Emergency Response Management;

Appleton, WI

Brooke Austin, Bachelor of Science, History;
Christina Bardole, Bachelor of Social Work, Social Work;
Mark Beck, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Spanish and Biology;
Michelle Brightman, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Carly Busch, Bachelor of Science in Education, French;
Amanda Coyle, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Amanda Coyle, Bachelor of Social Work, Social Work;
Rhonda Daily, Bachelor of Science, Medical Technology;
Jennifer Danfield, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Paula Dargelies, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Andrew DeCoster, Bachelor of Science, Computer Science (Computer Information Systems);
Andrew DeCoster, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;
Ashley De Bruin, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Photography);
Angela De Groot, Bachelor of Arts, Spanish;
Leigh Doran, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Eric Filen, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Jon Gesicki, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Biology;
Megan Gonnering, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jeremy Hanson, Master of Public Administration, General Administration;
Kathryn Hanson, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kayla Hanson, Magna Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Mark Higley, Master of Business Administration, Business Administration;
Jenifer Jirschele, Master of Business Administration, Business Administration;
Joseph Johanek, Bachelor of Business Administration, Finance;
Jonathon Jorgenson, Bachelor of Science, Mathematics (Statistics Emphasis);
Hyon Kim, Bachelor of Music, Music (Music Industry – Music Business);
Adam Knudson, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Biology;
Adam Knudson, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, German;
Amber Koester, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Matthew Kreuscher, Bachelor of Science, Political Science;
Sara Lambert, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Julie Lardinois, Master of Science in Education, Reading;
Daphne Lewis, Master of Business Administration, Business Administration;
Joanna Malliet, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Erin Maloney, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Bethany Marx, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Gregg Mattek, Master of Business Administration, Business Administration;
Emily Mauthe, Bachelor of Arts, English (General);
Amy Melius, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);
Jacqueline Mischka, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Biology (Cellular/Molecular Emphasis);
Chad Mohr, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Melissa O’Connor, Bachelor of Science, Geography (Environmental Analysis and Management) and Environmental Studies (Applied Environmental Science);
Shawn Patrick, Bachelor of Science, Communication;
Anna Peterson Sanders, Cum Laude, Bachelor of Science, Medical Technology;
Anne Prochnow, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Garrett Raith, Bachelor of Science in Education, Mathematics;
Vicki Ray, Master of Science in Nursing, Family Nurse Practitioner;
Kristin Real, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Tera Rogers, Summa Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Casey Romero, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Emily Rosenberg, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Nicholas Roth, Bachelor of Science in Education, Social Science;
Teresa Schabel, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Danielle Schmidt-Petersen, Cum Laude, Bachelor of Arts, Anthropology;
Danielle Schmidt-Petersen, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Joseph Seidl, Bachelor of Science, Chemistry (Professional Emphasis-Chemistry);
Angela Stuart, Bachelor of Arts, Political Science;
Tricia Sweeney, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Nathan Tauber, Master of Science, Mathematics Education;
Wendi Turchan, Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Painting) and Fine Arts (Drawing);
Benjamin Turner, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Lucas Van Bommel, Bachelor of Science, Political Science;
Cathy Van Dyn Hoven, Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Troy Van Eperen, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;
Sarah Vande Hey, Master of Science in Nursing, Family Nurse Practitioner;
Ryan Vandenberg, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Nicole Verstegen, Master of Science, Mathematics Education;
Dean Weyenberg, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Erica Ziemann, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Abra Zimmermann, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Arbor Vitae, WI

Robert Knox, Cum Laude, Bachelor of Music Education, Music – Instrumental and Music – General;

Arkdale, WI

Wendy Schroeder, Bachelor of Science, Athletic Training;

Athens, WI

Jessica Baumgartner, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Caitlin Schara, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Aurora, NE

Thomas Cleveland, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Barneveld, WI

Devin Cory, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;

Bayside, WI

Carol De Sisti, Master of Business Administration, Business Administration;

Beaver Dam, WI

Kristina Linde, Cum Laude, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Samantha Marx, Cum Laude, Bachelor of Arts, Spanish and Journalism;
Katie Nelson, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (CD);

Belleville, WI

Mitchell Kahl, Bachelor of Science, Psychology and Philosophy;

Beloit, WI

Jenelle Bussie, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Ashley Dawald-Taylor, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);
Callie Geissler, Bachelor of Science, Geography (Geographic Information Science) and Geography (Global Insights);

Berlin, WI

Rachel Disterhaft, Bachelor of Science in Education, English and History;
Ashley Hoffmann, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Drawing) and Fine Arts (Painting);

Big Lake, MN

Kelly Dilger, Master of Science, Psychology (Industrial/Organizational);

Birnamwood, WI

Shelly Olson, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Matthew Schmidt, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (LD);

Black Creek, WI

Travis Burmeister, Bachelor of Science, Environmental Studies;
Michael DeCoster, Bachelor of Science, Communication;

Black Earth, WI

Bryan Boettcher, Bachelor of Arts, Theatre (Acting);

Bonduel, WI

Holly Bartz, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Nicole Belongia, Bachelor of Business Administration, Finance and Human Resources Management;

Boyceville, WI

Tiffany Horky, Bachelor of Arts, International Studies (General – Anthro) and Anthropology;

Brillion, WI

Sarah Binish, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Frederick Eichhorst, Master of Business Administration, Business Administration;
Stacey Kalies, Bachelor of Social Work, Social Work;
Stacie Kruschke, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance and Economics (Business);
Richard Matzke, Jr., Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Tammy Ott, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Brodhead, WI

Rachel Hamel, Summa Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Art Education);

Brookfield, WI

Michael Howard, Bachelor of Science, Communication;
Katherine James, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Jennifer Kratz, Bachelor of Science, Communication;
Leslie Promersberger, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kira-Lynn Reeves, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Communication;

Brownsville, WI

Steffany Casper, Bachelor of Business Administration, Accounting;

Brussels, WI

Penny Price, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Brandon Wautier, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Mathematics;

Burlington, WI

Courtney Anderson, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Darrell Balzrina, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management and Human Resources Management;
Joseph Vos, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Political Science;

Burnett, WI

Brian Schultz, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);

Butte des Morts, WI

Kristy McMillan, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Cambria, WI

Alicia Werner, Bachelor of Science, Mathematics (Liberal Arts) and Environmental Studies;

Campbellsport, WI

Sarah Benike, Summa Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;
Laura Esselman, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Beau Gellings, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems and Economics;
Heidi Kreif, Magna Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Economics (Business) and Finance;
Jordan Loehr, Cum Laude, Bachelor of Science, Geography (Geographic Information Science);
Megan Rebers, Magna Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;

Casco, WI

John Delebreau, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Cato, WI

Tyler Schuette, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);

Cedar Grove, WI

Nicholas Antonicci, Bachelor of Arts, Psychology and Spanish;
Elizabeth Riley, Bachelor of Arts, International Studies (Spanish) and Spanish;

Cedarburg, WI

Kathryn Collins, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Joseph Patek, Bachelor of Science in Education, English;

Charlevoix, MI

Denise Barta, Bachelor of Arts, Political Science;

Chilton, WI

Laura Morgan, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Erin Voskuil, Bachelor of Science, Psychology;

Chippewa Falls, WI

Erin Hunt, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Clintonville, WI

Zachary Johnson, Bachelor of Science in Education, Physical Education;
Riley Knapp, Bachelor of Science in Education, Physical Education;
Joshua Kriewaldt, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Business);
Steven Schutt, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;
Judith Sengstock, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Colfax, WI

Toni Morning, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Joshua Wolff, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;

Colgate, WI

Allison Gross, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Public Relations);
Shane Gutbrod, Bachelor of Science in Education, Natural Science;

Combined Locks, WI

Faye Bohman-Kohlbeck, Master of Science in Education, Reading;

Cottage Grove, WI

Kaia Viney, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management and Marketing;

Cross Plains, WI

Farin Hellenbrand, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Farin Hellenbrand, Bachelor of Arts, Spanish;

Damascus, Syria, FC

Nasim Khatib, Bachelor of Business Administration, Accounting;

Darien, WI

Molly Baars Larson, Bachelor of Science, Sociology (General);
Jennifer Folkers, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;

Darlington, WI

Elizabeth Brown, Cum Laude, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);

DeForest, WI

Megan Henze, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
Megan Henze, Cum Laude, Bachelor of Arts, Spanish;

De Pere, WI

Jesse Cahill, Bachelor of Music, Music (Music Industry – Recording Technology);
Jamie Frelich, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Amber Gouin, Magna Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;
Shaun Hockers, Master of Business Administration, Business Administration;
Amanda Johnson, Master of Business Administration, Business Administration;
Elise Kennedy, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Justin Linzmeier, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management and Marketing;
Leah Rosenbaum, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Physical Education;
Cory Schubring, Master of Business Administration, Business Administration;

Deerfield, WI

Keisha Nee, Bachelor of Science, Sociology (General);

Denmark, WI

Cynthia Chervenka, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Isaac Oshefsky, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;

Dodgeville, WI

Jillayna Reamon, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (LD);

Dorchester, WI

Taryn Hackel, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jill Jochimsen, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Eagle River, WI

Renee Redmond, Bachelor of Science in Education, English;

Eden, WI

Amanda Hernandez, Bachelor of Science, History;

Elkhart Lake, WI

Bridget Schad, Magna Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;

Elkhorn, WI

Amanda Smith, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Ellensburg, WA

Maureen Woon, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);

Elm Grove, WI

Claire Brezonick, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Elmsford, NY

Jeanne Rahilly, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Endeavor, WI

Crystal Allsage, Bachelor of Science, Sociology (General);

Esko, MN

Erin Peleski, Bachelor of Arts, International Studies (Business);

Fairbanks, AK

Alexis Burton, Cum Laude, Bachelor of Arts, Communication and Spanish;

Fairview, MO

Xiong Chang, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);

Fall River, WI

Tracy Robbins, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);

Fargo, ND

Alexis Pegram, Master of Arts, English;

Fayetteville, GA

Pawel Stec, Global Master of Business Administration, Global Business Administration;

Fenwood, WI

Renee Becker, Bachelor of Arts, Communication;

Fond du Lac, WI

Gary Amrhein, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Rebecca Beahm, Bachelor of Science, Economics (General);
Kyle Braatz, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Mathematics;
Anne Brown, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Desirae Cammack, Bachelor of Science, Medical Technology and Biology;
Jennifer Collien, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Benjamin Conger, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Lani Goeser, Summa Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Deric Golemgeski, Bachelor of Science, Psychology;
Jennifer Haase, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Wendy Hoepfner, Master of Science, Educational Leadership;
Joshua Hyde, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management and Supply Chain and Operations Management;
Serena Jackowski, Bachelor of Science, Anthropology;
Becky Kissinger, Master of Public Administration, General Administration;
Tyler Knipple, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Donna Kohnke, Master of Science in Education, Special Education – Cross Categorical;
Barbara Korneli-Krueger, Master of Science, Educational Leadership;
Barbara Koss, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Angela Kutz, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Kim Mooney, Master of Public Administration, General Administration;
Spencer Morse, Bachelor of Business Administration, Economics (Business);
Nicholas Nell, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Diane Park, Master of Science in Nursing, Clinical Nurse Leader;
Leslie Perry, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Valerie Schultz, Bachelor of Science, Sociology (General);
Jesse Smet, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
Valerie Sobotta, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Shana Strehlow, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;
Jamie Stroh, Master of Business Administration, Business Administration;
Brian Stroup, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Tyler Theyerl, Bachelor of Social Work, Social Work;
Kimberly Trent, Master of Science in Education, Reading;
Lee Vang, Bachelor of Science, Economics (International);
Rosalyn Wanish, Cum Laude, Bachelor of Science, Medical Technology and Biology;
Katina Weinke, Bachelor of Social Work, Social Work;
Nathan Wilhelms, Bachelor of Arts, History;
Timothy Zedler, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (ED);
Sean Zoch, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Ceramics);

Fort Atkinson, WI

Julie Herro, Bachelor of Arts, Spanish and English;
Natasha Steenbergen, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;

Franklin, WI

Joshua Kenitzer, Magna Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;
Joelle Podewils, Bachelor of Science, Communication;
Emily Weitkunat, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Franksville, WI

Becky Leibly, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;

Fredonia, WI

Kyle Rabuck, Bachelor of Science, Athletic Training;

Freedom, WI

Debra Roche, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Fremont, WI

Amanda Otto, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Medical Technology;

Galesville, WI

Andrew Evenson, Bachelor of Science, Political Science;

Gays Mills, WI

Martin Spicer, Cum Laude, Bachelor of Music Education, Music – Instrumental and Music – General;
Dustin Zirbel, Bachelor of Science, Economics (Quantitative);

Germantown, WI

Brandon Helleson, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance and Marketing;
Michelle Jung, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Tiffany Kindler, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management and Economics;
Sarah Konop, Magna Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;
Emily Neumann, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;

Glencoe, MN

Anne Austad, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Grafton, WI

Beth Irwin, Bachelor of Science, Radio-TV-Film and English (General);
Jordyn Mauer, Bachelor of Arts, Communication;

Green Bay, WI

Jean Bannister, Master of Business Administration, Business Administration;
Nathan Blohm, Bachelor of Science, History;
Aaron Cherney, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Kendra Dantzman, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Brittany DeGrand, Bachelor of Arts, International Studies (General – Geography);
Beth DeGroot, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Adam Deshler, Master of Science in Nursing, Family Nurse Practitioner;
Candice Englebert, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kenneth Fager, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, German;
Sherry Gillespie, Master of Business Administration, Business Administration;
Adam Grant, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Christopher Hardy, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Laura Holly, Master of Science in Education, Reading;
Karmen Hoppe, Bachelor of Science, History;
Josh Jarvey, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;
Corey Kautzer, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Michael Manders, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Stephen Maroszek, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Marketing and Supply Chain and Operations Management;
Graham Mattison, Bachelor of Science, History;
Andrew Matzke, Bachelor of Science, Communication;
Elise Moureau, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Casandra Nuthals, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Kristin Oberg, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Tyler Oettinger, Bachelor of Social Work, Social Work;
Travis Olsen, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Ceara Petri, Bachelor of Arts, Psychology;
Melinda Priewe, Bachelor of Science in Education, English;
Andrew Roekle, Master of Business Administration, Business Administration;
Craig Rose, Bachelor of Science, Economics (Quantitative);
Erin School, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Public Relations);
Erin Schuessler, Bachelor of Science, Athletic Training;
Victoria Sielaff, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Amanda Srenaski, Bachelor of Arts, Communication;
Trenton Thiede, Master of Business Administration, Business Administration;
Steven Tobin, Bachelor of Science, History;
Nicole Weidner, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Joseph Widi, Master of Business Administration, Business Administration;

Green Lake, WI

Stephen Bayer, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Kara Weir, Master of Science, Educational Leadership;

Greendale, WI

Ryan Perez, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;

Greenfield, WI

Ashley Goral, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Brian Jaworski, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Phillip Martinez, Bachelor of Science, Journalism (News/Editorial);
Matthew Roszak, Bachelor of Science, Communication;

Greenleaf, WI

Katherine Brannaman, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Photography);

Greenville, WI

Rebecca Heller, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Laura Heuer, Master of Business Administration, Business Administration;
Jacob Maass, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management and Economics;

Hales Corners, WI

Leah Klaybor, Bachelor of Science in Education, English;

Hancock, WI

Amy Bartram, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Keith Brownlow, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Harshaw, WI

Constance Omitt, Magna Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;

Hartford, WI

Kelly Barz, Bachelor of Science, Communication;
Melissa Becker, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management and Finance;
Claire Murphy, Bachelor of Arts, International Studies (Religious Studies) and International Studies (History);
Danielle Taft, Bachelor of Arts, English (General);

Hartland, WI

David Dejewski, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Cassandra Kluft, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Jillian Van Thiel, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Hatley, WI

Peggy Stoltz, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);

Hayward, WI

Brett Blake, Cum Laude, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;

Hilbert, WI

Ross Koffarnus, Bachelor of Business Administration, Finance;
Katherine Vollmer, Bachelor of Social Work, Social Work;

Horicon, WI

Ryan Aschaker, Bachelor of Science, Communication;
Cynthia Hallin, Bachelor of Science, Psychology;
Sarah Schmidt-Quist, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Hortonville, WI

Rebecca Baumann, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
James DeDecker, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Environmental Studies (Applied Environmental Science) and Anthropology;
Jacob Griesbach, Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Amber Huss, Bachelor of Business Administration, Finance;
Tina Kriesel, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Luke Seavecki, Bachelor of Business Administration, Finance;

Howards Grove, WI

Andrea Conard, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Benjamin Vollbrecht, Cum Laude, Bachelor of Science, Computer Science (Computer Science Emphasis);

Hubertus, WI

David Consiglio, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Maria Limbach, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Janesville, WI

Peter Berg, Cum Laude, Bachelor of Science, Geography (Geographic Information Science);
Laura Davidson, Bachelor of Science in Education, English;
Joseph Dillon, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Public Relations);
Joseph Dillon, Bachelor of Business Administration, Marketing;
John McManus III, Magna Cum Laude, Bachelor of Applied Studies, Fire and Emergency Response Management;
Rodney Shaw, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Megan Simes, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Jefferson, WI

Jessica Funk, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Johnson Creek, WI

Vanessa Lemminger, Bachelor of Science, Psychology;
Derek Olszewski, Bachelor of Science, Biology;

Junction City, WI

Karl Spaay, Bachelor of Business Administration, Economics (Business) and Finance;

Kaukauna, WI

Caleb Buchinger, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Ashley Derks, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Lena DiMatteo, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Shannon Diedrick, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Trina Hopfensperger, Summa Cum Laude, Bachelor of Arts, Art 2D Studio Emphasis;
Kimberly Liebhart, Bachelor of Social Work, Social Work;
Mara Nelson, Master of Science in Education, Reading;
Christopher Palumbo, Bachelor of Arts, History;
Christine Schuh, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Stephanie Schuh, Bachelor of Business Administration, Finance and Human Resources Management;
Tonya Van Daalwyk, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kelly Van Zeeland, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Paul Vandenberg, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Veronica Verhagen-Aznar, Magna Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Lynn Welhouse, Bachelor of Arts, English (General);
Sarah Wruck, Master of Science, Educational Leadership Library/Media 902 Initial License;

Kennan, WI

Louis Garcia Jr., Bachelor of Arts, Journalism (News/Editorial);

Kenosha, WI

Matthew Curi, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Ursula Sepulveda, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
David Williams, Bachelor of Music, Music(Music Industry-Music Business & Recording Tech);
Abby Xiong, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Keshena, WI

Kim Hill, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Daphne Miller, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Kewaskum, WI

Alyssa Koppelberger, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Russell Miller, Bachelor of Science, Sociology (General);
Johanna Schulte, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Kewaunee, WI

Jacob Kumpfer, Bachelor of Science, Psychology;

Kiel, WI

Kimberly Puetz, Magna Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);

Kimberly, WI

Dustin Anderson, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, English (General);
Angela Appleton, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Social Science;
Felicia Clark, Bachelor of Arts, Journalism (News/Editorial);
Meggie De Wild, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Jeremy Hank, Master of Business Administration, Business Administration;
Teshara Qualley, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jennifer Strick, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Matthew Young, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;

La Crosse, WI

Rebecca Pein, Bachelor of Science, Psychology;

La Lima, Honduras

Damaris Membre1o Casco, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;

La Valle, WI

Maxine Chipman, Master of Science, Educational Leadership (Library Science);

Lake Mills, WI

Steven Wilke, Master of Public Administration, General Administration;

Larsen, WI

Caroline Abel, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Nancy Horn, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Samantha Kriescher, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);

Les Cayes, Haiti, FC

Marie Yvette Baumann, Bachelor of Arts, French;
Marie Yvette Baumann, Bachelor of Business Administration, Accounting;

Little Chute, WI

Antonio Flores, Bachelor of Science in Education, Social Science;
Tammy Frassetto, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Joshua Gitter, Bachelor of Business Administration, Finance;
Jennifer Hengel, Master of Science in Education, Reading;
Kayla Hermsen, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Spanish;
Patricia Plutz, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Laura Reinke, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jill Romenesko, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Maia Van Groll, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Michael Wojciehowski, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;

Little Suamico, WI

Adam Snyder, Bachelor of Science, Political Science;
Elizabeth VanLanen, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Lodi, WI

Nicole Anderson, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, Psychology;
Brittany Hirssig, Cum Laude, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);

Lomira, WI

Adam Gassner, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;

Luxemburg, WI

Dana Dufek, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Shane Peot, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Madison, WI

Sandra Brekke, Master of Business Administration, Business Administration;
Ana Carmona, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Tierney Jensen, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Eric Johnson, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Sasha Kowalski, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Steven Miller, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Eric Minix, Bachelor of Arts, History;
Jordan Murray, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Cindy Polzin, Master of Public Administration, General Administration;
Kristina Schmitgen, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Mindy Vinje, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Gretchen Voss, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Alissa Western, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jamie Wise, Bachelor of Arts, English (General);

Malone, WI

Holly Brenner, Master of Business Administration, Business Administration;
Sarah Davis, Master of Science in Nursing, Nursing Educator;
Kimberly Knaus, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Shannon Rose, Bachelor of Science, Chemistry (Professional Emphasis-Chemistry);
Angela Schmitz, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Kelly Triatik, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Manitowoc, WI

Oriel Boomgarden, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, German;
Zach Frey, Bachelor of Science, Environmental Studies (Applied Environmental Science) and Biology;
Steven Glaeser, Bachelor of Science in Education, English;
Jon Hanna, Bachelor of Science, Economics (Quantitative);
Melissa Knox, Bachelor of Science in Education, French;
Robert Reeves IV, Bachelor of Arts, International Studies (Global/National Security) and International Studies (Asian Studies);

Marathon, WI

Rebecca Kijak, Bachelor of Business Administration, Marketing;

Marinette, WI

Cheryl Goetzman, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Thomas Singer, Bachelor of Science, Psychology;

Marion, WI

Lee Lohrentz, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);

Markesan, WI

William Klitz, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Kelly Laper, Bachelor of Social Work, Social Work;

Marshfield, WI

Jennifer Anderson Richmond, Master of Science in Education, Counseling (Student Affairs and College Counseling);
Kelli Bubolz, Bachelor of Arts, Criminal Justice and Spanish;
Stephen Johnston, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;
Kathy Kraus, Master of Science in Nursing, Family Nurse Practitioner;
Christopher Meehan, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Mauston, WI

Cole Navis, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Mayville, WI

Thomas Luehring, Bachelor of Science, Biology;
Lindsey Mansueto, Bachelor of Science, Biology;
Jeffrey Thelen, Bachelor of Science, English (General);

McFarland, WI

Morgan McDonnell, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Medford, WI

Britney Deml, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Adam Smith, Bachelor of Science, History and Geography (Global Insights);

Menasha, WI

James Clark III, Bachelor of Science, Computer Science (Software Engineering);
Brittany Decker, Bachelor of Science, Psychology;
Adam Hendrick, Bachelor of Science, History;
Tracy Johnson, Associate of Arts and Science,  ;
Abby LeCloux, Bachelor of Social Work, Social Work;
Laura Lenss, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (ED);
Chad Lewis, Master of Business Administration, Business Administration;
Kenneth Meyer Jr., Bachelor of Science, Microbiology;
Amy Mulroy, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Rachel Nutini, Bachelor of Arts, Political Science;
Arthur Rhodes, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Arthur Rhodes, Bachelor of Arts, Spanish;
Timothy Styka, Master of Business Administration, Business Administration;
Tiffany Swain, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
David Werley, Bachelor of Arts, Spanish;
Joseph Wydeven, Bachelor of Arts, International Studies (Business);

Menominee, MI

Diane Erickson, Summa Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);

Menomonee Falls, WI

Kelly Ahern, Cum Laude, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Casey Burns, Bachelor of Science, Sociology (General);
Megan Gilfillan, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kaytlyn Korn, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kevin Stark, Bachelor of Science, Geography (Environmental Analysis and Management);
Megan Weddig, Bachelor of Social Work, Social Work;

Menomonie, WI

David Cowles, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;
Susannah Olson, Bachelor of Music, Music(Music Industry-Music Business & Recording Tech);

Mequon, WI

Elizabeth Luciano, Bachelor of Social Work, Social Work;
Andrea Radue, Bachelor of Science, Biology;
Jamie Widder, Bachelor of Arts, Psychology;

Merrill, WI

Tyler Krombholz, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Savanah Pfund, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Middleton, WI

Kathryn Leathersich, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Jaime Stebbins, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Allison Utter, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Heidi Wagner, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Milwaukee, WI

Ryan Elkin, Bachelor of Science, Economics (Quantitative);
Sarah Geary, Bachelor of Arts, Criminal Justice;
Tamika Harris, Bachelor of Arts, Criminal Justice;
Abbey Haug, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);
Terrance Hilson, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Brandon Lesky, Master of Public Administration, General Administration;
Alicia Merrick, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Craig Sigl, Master of Science, Educational Leadership;
Seng Thao, Master of Science, Mathematics Education;
Ranah Voss, Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);

Minneapolis, MN

Marie Flanagan, Master of Public Administration, General Administration;

Minoqua, WI

Sara Coronel Kleinschmidt, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;

Mishicot, WI

Kari LeCloux, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Steven Wegner, Bachelor of Science, Medical Technology;

Monroe, WI

Brittany Baus, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Tyler DeNure, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Lindsey Geiger, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Sarah Huston, Bachelor of Arts, Psychology;
Katie Kluesner, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);

Montello, WI

Babette Wagner, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Mosinee, WI

Lisa Antoniewicz, Cum Laude, Bachelor of Arts, History;
Sara Kaiser, Cum Laude, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);
Matthew Simons, Master of Business Administration, Business Administration;

Mount Calvary, WI

Kristen Muench, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;

Mount Horeb, WI

Amber Alley, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Mukwonago, WI

Julie Falk, Bachelor of Arts, Criminal Justice;
Kelly Lehouillier, Cum Laude, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);
Samuel Shackelford, Bachelor of Science in Education, English;

Muscoda, WI

Jennifer Miller, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Jennifer Miller, Bachelor of Arts, Spanish;

Muskego, WI

Stephanie Cimermancic, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Richard DeClue, Bachelor of Science, Biology;
Jenna Kleist, Bachelor of Arts, Journalism (Public Relations);
Elizabeth Moyer, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Sarah Nagl, Bachelor of Science, Chemistry (Professional Emphasis-Biochemistry);

Neenah, WI

Jason Abendschein, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Social Science and History;
Shannon Ayres, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Christine Boehnlein, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
Amanda Brown, Bachelor of Social Work, Social Work;
Sanjay Dighe, Master of Business Administration, Business Administration;
Jennifer Eisch, Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Art Education);
Anne Frinzi, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Jill Gandee, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Gretchen Geiger, Master of Science, Educational Leadership;
Trisha-Ann Gonzales, Bachelor of Arts, Anthropology;
Mary Heimmermann, Master of Science in Nursing, Adult Health and Illness;
Stefanie Jacobson, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Dawn Jensen, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kimberly Kneepkens, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Andrea Koch, Global Master of Business Administration, Global Business Administration;
Craig Lakatos, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Social Science and History;
Anna Landenberger, Master of Public Administration, General Administration;
Janel Losse, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Michael Noll, Bachelor of Science, Psychology;
Meghan Odegard, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Public Relations);
Melissa Peterman, Bachelor of Science, Mathematics (Liberal Arts);
Christopher Reinsel, Master of Business Administration, Business Administration;
Andrew Rose, Bachelor of Business Administration, Finance;
Paul Schraufnagel, Master of Science, Mathematics Education;
Erica Soufal, Bachelor of Science, History;
Rachel Swift, Bachelor of Music Education, Music – General and Music – Choral;
Heather Szerbat, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Lindsy Trotter, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (ED);
Abby VandeBurgt, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Blaine Vander Wielen, Bachelor of Science in Education, Mathematics;
Kristin Weber, Bachelor of Arts, Spanish and International Studies (Latin American Studies);
Becky West, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Season Westphal, Bachelor of Social Work, Social Work;

Nekoosa, WI

Lori Hansen, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Jenna Knipple, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Neosho, WI

Amber Wiebelhaus, Bachelor of Arts, Communication;

Neshkoro, WI

Jamie Flores, Bachelor of Science, Journalism (Visual) and Journalism (Public Relations);

New Berlin, WI

Katie Kuzniewski, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management and Finance;
Heather Mittelsteadt, Bachelor of Science in Education, English;
Claire Owen, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Zachary Schmidt, Bachelor of Science, Psychology;
Joseph Vozar, Bachelor of Business Administration, Marketing;

New Glarus, WI

Briana Lenzlinger, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;

New Holstein, WI

Michael DeRoehn, Master of Science, Educational Leadership;
Justin Ehlenbeck, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;

New London, WI

Stacey Falk, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Brittany Hilbert, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Shayla Sawall, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
William Thoma, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;

New Richmond, WI

Whitney Langer, Cum Laude, Bachelor of Science, Environmental Studies (Applied Environmental Science);

Newark, NJ

Victor Yabidi, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Newton, WI

Jordan Jost, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Niagara, WI

Melissa Romitti, Bachelor of Social Work, Social Work;

North Fond du Lac, WI

Drew Kartos, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);
Joseph Maramonte, Cum Laude, Bachelor of Applied Studies, Fire and Emergency Response Management;
Chelsie Netzer, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Natural Science;
Jane Preder, Magna Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Daryl Zupke, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Oak Creek, WI

Erica Lenz, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Sara Mason, Bachelor of Arts, Communication;
Jessica Pietrangelo, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Brenton Thom, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;

Oakfield, WI

Ryan Demmon, Bachelor of Science, Mathematics (Statistics Emphasis);

Oconto, WI

David Bikowski, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;
Amber Geocaris, Master of Science in Nursing, Family Nurse Practitioner;
Miranda Pillsbury, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Emily Rohan, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);

Oconto Falls, WI

Alicia Lierman, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Jeffrey Mears, Master of Public Administration, General Administration;
Jessica Wettstein, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;

Omro, WI

Kelly Kalmerton, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Amanda Klima, Bachelor of Business Administration, Economics (Business) and Human Resources Management;
Erica Powers, Graduate Certificate, Graduate Certificate in Health Care Management;
Erica Powers, Master of Public Administration, Health Agency;
Jerry Pulvermacher, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Kyle Schoonover, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Oregon, WI

Erin Heaton, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Economics (Business) and Finance;
Megan Hottman, Summa Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Art Education);

Oronoco, MN

Michael Stanton, Bachelor of Music, Music (Music Industry – Recording Technology);

Osceola, WI

Tammy Sol, Bachelor of Science, Athletic Training;

Oshkosh, WI

Jenna Abbott, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Sohrab Akhavein, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (ED);
Liane Ames, Master of Science, Educational Leadership;
Elizabeth Anderes, Bachelor of Arts, Communication;
Alisa Anderson, Bachelor of Science, Psychology and History;
Jill Aronson, Bachelor of Social Work, Social Work;
Ward Balcerzak Jr., Bachelor of Science, Computer Science (Computer Information Systems);
Lore Balde, Bachelor of Arts, Political Science;
Tracy Bantleon, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Elizabeth Barrett, Master of Science, Psychology (Industrial/Organizational);
Kevin Bauer, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Nicole Baumann, Bachelor of Arts, Psychology;
Ariana Bayer, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Amanda Benson, Master of Science in Education, Reading;
Angie Berger, Master of Science in Education, Counseling (Student Affairs and College Counseling);
Brad Berger, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Natalie Binder, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Andrew Bongert, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Piersen Bowman, Master of Public Administration, General Administration;
Derek Christiansen, Cum Laude, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Matthew Cole, Bachelor of Science, Urban Planning;
Jennifer Davis, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Jeffrey Dell, Master of Science, Psychology (Industrial/Organizational);
Jonathan Drover, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Julie Duellman, Bachelor of Science, Economics (Quantitative);
Akmal Ernazarov, Master of Business Administration, Business Administration;
Darren Gallagher, Master of Science, Educational Leadership;
Michael Gasper, Master of Business Administration, Business Administration;
Pierce Geffers, Bachelor of Science in Education, Physical Education;
Kathryn Griffiths, Master of Science, Biology (Microbiology);
Maxwell Grill, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Nathan Grose, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Joseph Gruetzmacher, Bachelor of Social Work, Social Work;
Justin Hable, Bachelor of Science in Education, Spanish;
Brenda Haines, Master of Public Administration, General Administration;
Seneca Haley, Bachelor of Science, History;
Nicholas Hanford, Master of Business Administration, Business Administration;
Vanessa Hans, Bachelor of Business Administration, Finance;
Derek Hanson, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Ryan Hathaway, Bachelor of Science, Political Science;
Katie Heidl, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Ryan Hennig, Master of Business Administration, Business Administration;
Tosha Herrman, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film and Theatre (Acting);
Robbie Hinz, Bachelor of Business Administration, Economics (Business) and Finance;
Shannon Hoge, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Elizabeth Horton, Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Sculpture) and Fine Arts (photography);
Beth Hovland, Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Taryn Hoyt, Bachelor of Science, Biology;
Salman Hussain, Master of Business Administration, Business Administration;
Ellen Jankowski, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Andrew Jansen, Bachelor of Science, Geology (Liberal Arts);
Sabrina Johnson, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
David Ju, Bachelor of Science, Geology (Professional);
Vladislav Kan, Master of Business Administration, Business Administration;
Aimee Kasten, Cum Laude, Bachelor of Science, Athletic Training;
Eugene Kidau, Jr., Master of Business Administration, Business Administration;
Lea Kitz, Master of Public Administration, General Administration;
Amy Knepple, Master of Science, Psychology (Experimental);
Lauren Kreller, Master of Business Administration, Business Administration;
Anton Kuznetsov, Master of Business Administration, Business Administration;
Nathaniel LaPoint, Bachelor of Science, History;
Chad Lawler, Global Master of Business Administration, Global Business Administration;
Pa Nhia Lee, Bachelor of Arts, International Stds (General-Asian Stds);
Jessica Leichtfuss, Magna Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Bethany Lerch, Cum Laude, Bachelor of Arts, German;
John Leschke, Master of Business Administration, Business Administration;
Julie Leschke, Master of Business Administration, Business Administration;
Emily Lokken, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Art Education);
Eduardo Lopez-Plata, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Yer Lor, Bachelor of Arts, Sociology (General);
Holly Ludwig, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Megan Maas, Bachelor of Social Work, Social Work;
Leah Maes, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Rebecca Mars, Bachelor of Arts, Communication;
Jon Mason, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Jason McKay, Bachelor of Music, Music (Music Industry – Music Business);
Jelena Milanovic, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Rochelle Monday, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Michelle Monte, Master of Arts, English;
Michelle Monte, Graduate Certificate, Graduate Certificate in Creative Writing;
Michael Morrissey, Cum Laude, Bachelor of Science, History;
Keeley Murphy, Bachelor of Science, Biology;
Paul Murphy, Master of Business Administration, Business Administration;
Samantha Myers, Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Metals);
Bradley Nevers, Bachelor of Science, Biology;
Mary Nevins, Master of Science in Nursing, Clinical Nurse Leader;
Jonathan Nigl, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;
Loree Nigl, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Wendy Nitz, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Tyler Noll, Master of Business Administration, Business Administration;
Sheena Northway, Bachelor of Science, Journalism (Public Relations);
Tara Notzke, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Taylor O’Neill, Bachelor of Science, Religious Studies (Liberal Arts);
Mary Offer, Master of Public Administration, General Administration;
Mary Offer, Graduate Certificate, Graduate Certificate in Global Educator;
Robert Olson, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Medical Technology;
Kelly Page, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Bailey Palecek, Bachelor of Social Work, Social Work;
Steven Paulsen, Bachelor of Arts, Philosophy;
Steven Peper, Bachelor of Science, Philosophy;
Luke Perantoni, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Mauricio Pereira da Silva, Bachelor of Business Administration, Economics (Business);
Michelle Philbin, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Melissa Putzer, Master of Business Administration, Business Administration;
Allison Riese, Bachelor of Arts, Sociology (General);
Ruth Rivers, Bachelor of Science, Music (Liberal Arts);
Craig Rogers, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Art Education);
Lee Rossiter, Magna Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
Lawrence Ruedinger, Master of Business Administration, Business Administration;
Michael Sagel, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;
Brian Sanders, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;
Olesya Savchenko, Master of Business Administration, Business Administration;
Sharon Schmidt, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Sheri Schmidt, Master of Science, Educational Leadership;
Brittany Schoessow, Master of Science, Psychology (Industrial/Organizational);
Alexandria Schuenke, Bachelor of Science, Communication;
Megan Schumacher, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Kristy Schwindt, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Dane Seckar-Anderson, Bachelor of Science, Communication;
Andrea Smith, Bachelor of Arts, English (General) and Art (Studio Art);
Marcia Smith, Master of Science in Nursing, Adult Health and Illness;
Scott Sommerfeldt, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Jessica Stark, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Kurt Stein, Bachelor of Music, Music (Music Industry – Recording Technology);
Neal Stein, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jeffrey Stieg, Jr., Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Dharmalingam Subramanian, Master of Business Administration, Business Administration;
Jennifer Sulik, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Noah Te Stroete, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Philosophy;
Nicole Truss, Bachelor of Arts, Psychology;
Whitney Tyriver, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Mark VanMeter, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, Theatre (Integrated);
Lydia Verstegen, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Derrick Wagner, Cum Laude, Bachelor of Science, Geology (Professional) and Geography (Hydrogeology);
Joshua Warren, Bachelor of Social Work, Social Work;
Deborah Wetzel, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Brandon Whitman, Master of Science, Psychology (Industrial/Organizational);
Ryan Wright, Master of Science, Psychology (Industrial/Organizational);
Boula Xiong, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Houa Xiong, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Zachary Zoeller, Bachelor of Business Administration, Management Info Systems (Comp Sci Emph);

Oxford, WI

Sara Miller, Bachelor of Business Administration, Marketing;

Pardeeville, WI

Lacey Curtis, Bachelor of Arts, Journalism (News/Editorial) and Sociology;
Ryan Trattles, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, English;

Peshawar, NWFP

Kinza Savul, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;

Pewaukee, WI

Sawyer Brehm, Bachelor of Science, Psychology;
Kristy Piszczek, Bachelor of Science, Communication and Environmental Studies;

Phillips, WI

Mary Willett, Master of Public Administration, General Administration;

Pickett, WI

Susan Mokler, Master of Science, Educational Leadership;
Michael O’Neal, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
David Wilkins, Master of Science, Educational Leadership;

Pittsville, WI

Rebecca Masephol, Bachelor of Science, Economics (Quantitative);

Pleasant Prairie, WI

Ryan Luckhardt, Bachelor of Science, Communication;

Plover, WI

Sheri Nagel, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Eric Skrenes, Bachelor of Science, Computer Science (Software Engineering);

Plymouth, WI

Laura Hartman, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Amanda Lemkuil, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Poplar, WI

Kyle Coleman, Bachelor of Science in Education, Social Science;

Port Washington, WI

Natalie Kolbach, Bachelor of Business Administration, Finance;
Eric Ryer, Master of Public Administration, General Administration;
Aaron Schwanz, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (LD);
Melissa Weyker, Bachelor of Business Administration, Finance;

Portage, WI

Brittney Doleshaw, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (LD);
Kristina Holland, Bachelor of Arts, Communication;
Jennifer Williams, Bachelor of Science, Sociology (General);

Potter, WI

Meagan Propson, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Poynette, WI

Joshua Blosser, Bachelor of Science, Criminal Justice and Geography (Geographic Information Science);
Brittany McFadden, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Princeton, WI

Jill Harder, Master of Science, Educational Leadership;
Stacey Shurpit, Bachelor of Business Administration, Accounting and Economics (Business);
Nathan Wielgosh, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;

Pulaski, WI

Danielle Demeuse, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Social Science;
Oristela Jaramillo, Global Master of Business Administration, Global Business Administration;
Nina Sundquist, Cum Laude, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising);
Breanna Wojcik, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Racine, WI

Brandon Kirkland, Bachelor of Science in Education, Physical Education;
Sarah Poppe, Cum Laude, Bachelor of Science, Medical Technology;
Sarah Widmar, Bachelor of Science in Education, Spanish;

Random Lake, WI

Michelle Martin, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Readfield, WI

Katherine Johnson, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Physical Education;

Redgranite, WI

Nathaniel Adamson, Bachelor of Science, Political Science and History;

Reedsville, WI

Cassandra Campbell, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications) and Fine Arts (Sculpture);
Sandra Nommensen, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kerri Schmidt, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);

Rhinelander, WI

Brian Jorata, Bachelor of Science, Biology;

Rib Lake, WI

Phillip Prusinski, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Medical Technology;

Rio, WI

Hanna Ladwig, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Biology;

Ripon, WI

Rebecca Baird, Master of Science, Educational Leadership;
Mark Bradley, Master of Science, Educational Leadership;
Lisa Burdick, Master of Science, Educational Leadership;
John Erickson, Bachelor of Arts, English (General);
Lori Hron, Master of Science, Educational Leadership;
Robert Kutz, Master of Science, Educational Leadership;
Beth Lors, Master of Science, Educational Leadership;
Brittnie M-Faulks, Bachelor of Science, Geography (Geographic Information Science);
Andrew Miller, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jennifer Reilly, Master of Science, Educational Leadership;
Emilee Stieber, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);

Rosendale, WI

Anna Ewerdt, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Michelle Hokenson, Master of Science, Educational Leadership;

Rosholt, WI

Ryan Zuleger, Bachelor of Science, Computer Science (Software Engineering);

Saint Clair, MO

Jennifer Emmons, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Saint Francis, WI

Aaryn Mustoe, Bachelor of Science, Psychology and Biology;

Saint Nazianz, WI

Chad Nelson, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Salem, WI

Stacy Isferding, Bachelor of Science, Chemistry (Professional Emphasis-Chemistry);

Saukville, WI

Breanne McDonald, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Geography (Environmental Analysis and Management) and Environmental Studies;
Sara Tock, Bachelor of Social Work, Social Work;

Schofield, WI

Derek Olsen, Bachelor of Social Work, Social Work;
Alyson Szews, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Brook Wendorf, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (CD);

Seymour, WI

Jennifer Falck, Master of Public Administration, General Administration;
Kristal Gagnow, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kristin Gowey, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Dallas Moe, Bachelor of Science in Education, Mathematics;

Shawano, WI

Sheila Landon, Master of Science in Nursing, Family Nurse Practitioner;
Renee Waukechon-Ross, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Sheboygan, WI

Kay Knaub, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Adam Koenig, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Social Science;
John Kozicke, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Physics;
Sarah LeMahieu, Bachelor of Science, Psychology;
John Lee, Bachelor of Science, Medical Technology;
Kea Ly, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Glynnis Melvin, Bachelor of Arts, Music (Liberal Arts);
Joseph Ross II, Bachelor of Science, History;
Stephanie Schroeter, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);
Holly Soerens, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Ge Xiong, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Sheboygan Falls, WI

Bradley Albrecht, Bachelor of Business Administration, Finance and Marketing;
Sheryl Droge, Bachelor of Social Work, Social Work;
Dieter Juedes, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Physical Education;
Joshua Mersberger, Summa Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;

Sherwood, WI

Jessica Bast, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Natural Science;
Valerie Seidel, Magna Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);

Shiocton, WI

Denis Prahl, Bachelor of Science, Psychology;
Brooke Sherman, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Shorewood, WI

Matthew Kile, Cum Laude, Bachelor of Arts, Criminal Justice;

Slinger, WI

Angela Struckmeyer, Bachelor of Arts, Communication;
Christine Wojtanowski, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Sobieski, WI

Kelly Scheelk, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Nicole Sikorski, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Nicole Sikorski, Bachelor of Arts, Spanish;

South Milwaukee, WI

Angela Gentil, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Spanish;
James Megna, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Sparta, WI

Michael Mulder, Cum Laude, Bachelor of Science, Computer Science (Computer Information Systems);

Spencer, WI

Jon Krasselt II, Bachelor of Science, Computer Science (Software Engineering);
Audrey Suda, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Roxanne Wetterau, Magna Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);

Spring Green, WI

Julie Benson, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Stevens Point, WI

Tara Bain, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Jaycie Fritsch, Bachelor of Science, Sociology (General);
Andrew Havlovick, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Melinda King, Master of Business Administration, Business Administration;
Ellie Pennebecker, Bachelor of Science, Medical Technology;
Kenneth Peterson, Bachelor of Science, Biology;

Stockbridge, WI

Kristy Burg, Bachelor of Science, Geography (Environmental Analysis and Management) and Geography (Geographic Information Science);
Alicia Schumacher, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Strum, WI

Jon Berge, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Sturgeon Bay, WI

Dustin Herlache, Cum Laude, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Derek Jennerjohn, Bachelor of Arts, Criminal Justice;
Jodi Johnson, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Rachel Ploor, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Ryan Schmelzer, Bachelor of Science, Journalism (News/Editorial);
Katrina Tappen, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Suamico, WI

Matt Miller, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;

Sun Prairie, WI

Craig Bollig, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations) and German;
Anthony Diercks, Summa Cum Laude, Bachelor of Arts, Economics (General), Mathematics and Spanish;
Christina Dougherty, Master of Business Administration, Business Administration;
Paul Durkee, Bachelor of Arts, Communication;
Toujon Her, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Sussex, WI

Christa Droste, Bachelor of Science in Education, Biology;
Amy Olson, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Human Services Leadership;

Tirana, Albania, FC

Sara Cikuli, Bachelor of Business Administration, Accounting;

Two Rivers, WI

Fay Fritsch, Master of Science in Nursing, Family Nurse Practitioner;
Stephanie Genrich, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Nicholas Harding, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Joyce Tyeptanar, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Verona, WI

Sean Corrigan, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Heidi Hochkammer, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Anna Pedersen, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Vesper, WI

Melissa Appel, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;

Walworth, WI

Amanda Voss, Bachelor of Arts, Journalism (Public Relations);

Waterford, WI

Timothy Hoppe, Bachelor of Arts, Communication;
Christa Meyer, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;

Watertown, WI

Rosa Alvarez-Velez, Cum Laude, Bachelor of Arts, Spanish;
Rosa Alvarez-Velez, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jessica Grady, Bachelor of Social Work, Social Work;
Sarah Keeser, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Christopher Rohr, Bachelor of Science, Geography (Environmental Analysis and Management);
Sara Rusch, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;

Waukesha, WI

Elizabeth Baird, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Leah Betthauser, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
Mallory Byrns, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Michael Callaway, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Ashley DeRemer, Bachelor of Business Administration, Marketing and Supply Chain and Operations Management;
Daniel Ellenberger, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Margaret Hoffman, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, English;
Eric Martin, Bachelor of Science, Geology (Professional);
Rachael Medal, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Kathleen Nolan, Bachelor of Social Work, Social Work;
Michael Schmidt, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Sarah Voit, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Jennifer Weber, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Public Relations);

Waunakee, WI

Kay Porter, Master of Business Administration, Business Administration;
Joshua Romano, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Waupaca, WI

James Daly, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Jordan Johnson, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Tyler Lewis, Bachelor of Business Administration, Finance and Marketing;
Virginia Pliska, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, Mathematics (Statistics Emphasis);
Amy Prellwitz, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Melissa Tellock, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
Adam Trantow, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;
Kathryn Werginz, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Waupun, WI

Beverly Albrecht, Bachelor of Social Work, Social Work;
Jason Disbrow, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);
Lindsey Donovan, Bachelor of Science, Medical Technology;
Michael Donovan, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);
Ryan Hopp, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Stacy Krusa, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Wausau, WI

Pamela Bannister, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Amanda Beard, Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Sculpture) and Fine Arts (Painting);
Gregory Brandt, Bachelor of Business Administration, Accounting and Economics;
Thomas Conn, Bachelor of Arts, English (General);
Melissa Klade, Master of Business Administration, Business Administration;
Grace McMurtrie, Cum Laude, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);
Patricia Mirman, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Tina Prahl, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Laura Schultz, Bachelor of Social Work, Social Work;

Wausaukee, WI

Tracy Messar, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Wauwatosa, WI

Michael Richards, Master of Public Administration, General Administration;

West Allis, WI

Joel Aldinger, Bachelor of Music, Music (Music Industry – Recording Technology);
Scott Gustafson, Bachelor of Science, Biology (Ecology) and Spanish;

West Bend, WI

Nicole Buehler, Cum Laude, Bachelor of Science, Athletic Training;
Ashley Dalton, Bachelor of Arts, International Studies (Business);
Brandon Dei, Bachelor of Business Administration, Marketing;
John Driscoll, Bachelor of Arts, Political Science;
Jill Falconer, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Noelle Loos, Bachelor of Arts, English (General);
Amanda Reitz, Bachelor of Arts, International Stds (General-European St);
Lynn Schoenhaar, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Laura Van Fossen, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Weston, WI

Julie Harris-Mahr, Master of Business Administration, Business Administration;
Tyler Sleeter, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Weyauwega, WI

Amy Bush, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, Sociology (General);
Paul Mittelstaedt, Bachelor of Science, History;

Whitefish Bay, WI

Garrett Carter, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Michael Hardtke, Bachelor of Business Administration, Marketing;

Whitelaw, WI

Sara Vogel, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;

Wind Lake, WI

Melissa Bowman, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Windsor, WI

Michael Turnbull, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications) and Fine Arts (Photography);

Winneconne, WI

Roxanne Adams, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management and Accounting;
Anne Herlache, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Psychology;
Kelly Jacobchick, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Alysha Lee, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Kacie Nickel, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Jason Steckling, Cum Laude, Bachelor of Science, Computer Science (Computer Information Systems);

Winona, MN

Jon Lica, Bachelor of Arts, Communication;

Wisconsin Dells, WI

Ashley Hebbring, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Wisconsin Rapids, WI

Steven Bailey, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);
Lisa Riedel, Bachelor of Arts, International Studies (Political Science) and Political Science;
Christopher Stanton, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Troy Wirtz, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (CD);

Wittenberg, WI

Corrie Beversdorf, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Matthew Meronk, Bachelor of Science in Education, Physical Education;

Wrightstown, WI

Nadine Mathu, Graduate Achievement Program, GAP Reading Education.

More commencement stories:

Share