Select Page

University of Wisconsin Oshkosh officials have announced the names of students who received undergraduate and graduate degrees following the fall semester of the 2008-2009 school year.

They received their degrees at the University’s 135th fall commencement in December. Those graduating “Cum Laude” earned at least a 3.5 grade point average (GPA) out of a possible 4.0; those graduating “Magna Cum Laude” earned at least a 3.75 GPA; and those graduating “Summa Cum Laude” earned at least a 3.9 GPA.

The graduates are as follows:

Adams, WI

Jordan Pollock, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Algoma, WI

Rory Groessl, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Antigo, WI

Kimberly Spielbauer, Bachelor of Music Education, Music – General, Music – Choral, Cum Laude;
Noah Washatko, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;
Matthew Woods, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;

Appleton, WI

Dirk Bavinck, Bachelor of Science, Philosophy, Criminal Justice, Cum Laude;
Lisa Beck, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;
Lisa Beck, Bachelor of Arts, Spanish, Cum Laude;
Tina Beck, Bachelor of Business Administration, Accounting, Human Resources Management, Cum Laude;
Tina Beck, Bachelor of Arts, Spanish, Cum Laude;
Deborah Bongers, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Bonnie Borg, Bachelor of Arts, Psychology;
Jonathan Calder, Bachelor of Business Administration, Accounting, Human Resources Management;
Rita Cotter, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;
Iryna Depenchuk, Master of Business Administration, Business Administration;
Judy Fox, Master of Business Administration, Business Administration;
Benjamin Goehler, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Angelee Hammond, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Hannah Hanson, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Trudy Horvat, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Robert Janes, Bachelor of Business Administration, Finance;
David Johnson, Bachelor of Arts, Environmental Studies;
Tanya Johnson, Bachelor of Science in Education, Spanish;
Peggy Jome, Master of Business Administration, Business Administration;
Kirstin Krause, Master of Science in Education, Special Education – Cross Categorical;
Allison Kruse, Master of Business Administration, Business Administration;
Diana Lawrence, Bachelor of Science, Geography (Global Insights);
MaySue Lee, Bachelor of Science, Political Science, Criminal Justice;
Nicholas Mielke, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Magna Cum Laude;
Jenny Miller, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Katie Miller, Bachelor of Arts, Psychology, Magna Cum Laude;
Kristofer Mlinar, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Kao Hlee Moua, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Patrick O’Brien, Bachelor of Science, Communication;
Linda Palmbach, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Magna Cum Laude;
Erin Paltzer, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Eric Petersen, Bachelor of Science, Anthropology, Magna Cum Laude;
Sasha Prochnow, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Jennifer Putzer, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (ED);
Gregory Reimann, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management, Human Resources Management;
Rosa Retrum, Master of Science in Education, Counseling (Student Affairs and College Counseling);
James Rhode, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Petra Robinson, Bachelor of Science, Communication;
Lindsey Rogers, Bachelor of Arts, English (General);
Nathan Rohde, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Amanda Roovers, Bachelor of Science in Education, Social Science;
Jodi Strube, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Ed-Early Chldhood:Special Education, Magna Cum Laude;
Carita Suhonen, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Michelle Tinkham, Bachelor of Business Administration, Finance;
Ka Vang, Bachelor of Science, Communication;
Landon Vomastic, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications), Fine Arts (Photography);
Ryan Wing, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Adam Zamzow, Bachelor of Science, Philosophy, Magna Cum Laude;

Argyle, WI

Andrea Bredeson, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Arlington, WI

Melissa Meixner, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;

Arpin, WI

Ryan Ketterer, Master of Business Administration, Business Administration;

Ashwaubenon, WI

Jason Dufek, Bachelor of Science in Education, Social Science;

Athens, WI

Kyle Henrichs, Bachelor of Arts, English (General);

Augusta, WI

Derrick Carey, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;

Aurora, IL

Julie Lorenz, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Baraboo, WI

Ashleigh Grier, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Andrew Hultgren, Bachelor of Business Administration, Finance;
Joel Kleier, Bachelor of Science, Computer Science (Computer Science Emphasis);

Beaver Dam, WI

Benjamin Hankes, Bachelor of Arts, Criminal Justice;
Janelle Nehring, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Craig Worden, Master of Science, Biology (Microbiology);

Belleville, WI

Jacob Bauman, Bachelor of Business Administration, Economics (Business), Marketing;
Colin McCarville, Bachelor of Science in Education, Social Science, History;
Jonathan Roosli, Bachelor of Business Administration, Marketing;

Beloit, WI

Emilie Bach, Bachelor of Science, History;
Krystal deLesn, Bachelor of Arts, Communication;

Berlin, WI

Vanessa Fralish, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Nicole Helmer, Bachelor of Science, History;
Hannah Williams, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Big Bend, WI

Jilien Peltonen, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Drawing);

Birnamwood, WI

Bethany Fischer, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;

Black Creek, WI

Crystal Basch, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;
Kyle Heiden, Bachelor of Science, Communication;

Blanchardville, WI

Rebecca Jeglum, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management, Supply Chain and Operations Management;
Scott Smith, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;

Bloomington, IN

Eldon Cain, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;

Bonduel, WI

Joseph Ferrero, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Naomi Kosbab, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Brillion, WI

Andrew Drumm, Bachelor of Science in Education, Social Science, Magna Cum Laude;
Nathan Wesener, Bachelor of Science in Education, Mathematics;

Brookfield, WI

Natalie Jean Andracchi, Bachelor of Arts, English (General);

Brown Deer, WI

Marisa Erbe, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Kelly Paull, Bachelor of Science in Education, Natural Science, Biology, Magna Cum Laude;

Brussels, WI

Katy Pigeon, Bachelor of Business Administration, Accounting, Cum Laude;
Markus Tassoul, Bachelor of Science, Criminal Justice, Cum Laude;

Bryant, WI

Kate Maly, Bachelor of Business Administration, Marketing, Supply Chain and Operations Management, Magna Cum Laude;

Burlington, WI

Amanda Chart, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Education-Cross Categorical (CD), Cum Laude;
Anna Wilson, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);

Butte des Morts, WI

Lori Williams, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;

Cambria, WI

Malinda Kampstra, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Joshua Karow, Bachelor of Science, Biology;

Campbellsport, WI

Owen Gellings, Bachelor of Business Administration, Finance, Marketing;
Heather Kreif, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Art Education), Cum Laude;
Mitchell Nothem, Bachelor of Science, Geology (Liberal Arts);

Caroline, WI

Rebecca Egan, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);

Cary, IL

Kendall Hugel, Bachelor of Science, Communication;

Cashton, WI

Caleb Hundt, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (ED);

Catawba, WI

Dean Macholl, Bachelor of Science, Anthropology;

Chili, WI

Sharon Frank, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;

Chilton, WI

Paul Coonen, Bachelor of Music, Music (Vocal Performance);
Sharon Kaplon, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Michael Mayer, Bachelor of Business Administration, Finance, Magna Cum Laude;

Clintonville, WI

Andrew Heiman, Bachelor of Science, History;
Kerry Kratzke, Master of Science, Educational Leadership;
Adam Pringnitz, Bachelor of Arts, Criminal Justice;
Teresa Roth, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Coleman, WI

Jeremiah Rohde, Bachelor of Arts, International Studies (Business);

Colfax, WI

Jessica Anderson, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Magna Cum Laude;

Columbus, WI

Christopher Coughlin, Bachelor of Science, Biology;

Combined Locks, WI

Amber Diedrick, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Ross Kusnierz, Bachelor of Science, Environmental Studies;

Coon Rapids, MN

Sarah Nelson, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Magna Cum Laude;

Crivitz, WI

Jamie Weber, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;

Cumberland, WI

Justin O’Keefe, Bachelor of Business Administration, Finance, Marketing;

De Forest, WI

Brittany Tobakos, Bachelor of Science, Human Services Leadership;

De Pere, WI

Samantha Baldwin, Bachelor of Science, Anthropology;
Laura Carter, Bachelor of Science, Athletic Training;
May Chang, Master of Arts, English;
Katherine Cobb, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Tammi Dernbach, Master of Science in Education, Special Education – Cross Categorical;
Renee Gantz, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Education-Cross Categorical (ED);
Tracie Hofbauer, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (CD), Cum Laude;
Craig Sipiorski, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Michael Sommers, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Christopher Stream, Master of Business Administration, Business Administration;
Ross Street, Bachelor of Science, Economics (Quantitative);
Nathan Van Gheem, Bachelor of Science, Computer Science (Software Engineering), Cum Laude;
Renee Vande Hei, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (ED), Cum Laude;

Denmark, WI

Kristen Siebold, Bachelor of Science, Human Services Leadership;

Dousman, WI

Kevin Birr, Bachelor of Business Administration, Finance;
Carol Radtke, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Publ Relations);

Eagle River, WI

Leanne Palo, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Magna Cum Laude;

Eau Claire, WI

Anthony Rometti, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;

Eden, WI

Danielle Haas, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Edgar, WI

Megan Burger, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;

Eland, WI

Ashley Larson, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management, Cum Laude;

Eldorado, WI

Dave Rickert, Bachelor of Science, Geography (Environmental Analysis and Management), Geography (Geographic Information Science);
C Xiong, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Elkhorn, WI

Rita Alder, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;

Elm Grove, WI

Cameron Adams, Bachelor of Science, Sociology (General);

Evansville, WI

Meghan Martin, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;

Fennimore, WI

Rachel Watters, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications), Cum Laude;

Fond du Lac, WI

Naomi Blohm, Graduate Certificate, Graduate Certificate in Global Educator;
Joshua Cowles, Bachelor of Arts, International Stds (Gen – Political Sci), Political Science;
Matthew Decker, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Alan Ernst, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Ashley Fischer, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Education-Cross Categorical (LD);
Margo Goff, Master of Science, Educational Leadership;
Shaleen Guell, Bachelor of Science, Biology;
Randy Hermann, Master of Business Administration, Business Administration;
Jessica Kohlman, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Geoff Kuitert, Bachelor of Science, History;
Yvette Lobajeski, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Drawing);
Samantha Mand, Bachelor of Science, Biology (Ecology), Cum Laude;
Anthony Mayhew, Bachelor of Science, Philosophy;
Jennifer Monroe, Bachelor of Arts, International Stds (General-European St), Journalism (News/Editorial);
Lindy Nelson, Bachelor of Arts, English (General);
Megyn Owens, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;
Michelle Pahl, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Nicholas Peterson, Bachelor of Arts, Philosophy, Mathematics (Liberal Arts), Cum Laude;
Krista Rosenfeldt, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Matthew Schafer, Bachelor of Science, Economics (General);
Kendra Seidel, Bachelor of Science in Education, Mathematics, Cum Laude;
Ryan Sheridan, Bachelor of Business Administration, Economics (Business);
Sue Snellenberger, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Caleb Westphal, Bachelor of Arts, History;
Nicole Wiese, Master of Business Administration, Business Administration;
Rose Zuelke, Bachelor of Arts, Political Science;

Fort Atkinson, WI

Nicholas Holston, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Kelsey Marshall, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;
Nathan Pyka, Bachelor of Science in Education, Social Science;

Fox Lake, WI

Melissa Dzioba, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);

Francis Creek, WI

George Hunt, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;

Franklin, WI

Lauren Bade, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;
Callie Chiroff, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Freedom, WI

Krystal Hansen, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Magna Cum Laude;
Dana Vosters, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Fremont, WI

Melissa Behm, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Magna Cum Laude;
Kara Hutmaker, Bachelor of Business Administration, Finance;
Kara Hutmaker, Bachelor of Arts, Spanish;

Galesville, WI

Jessica Berg, Bachelor of Science, Psychology;

Germantown, WI

Deanna Haught, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Leadership Development), Magna Cum Laude;
Chad Magill, Bachelor of Science, Economics (Quantitative);
Kelly Rogan, Bachelor of Science, History;
Kristen Tepe, Bachelor of Business Administration, Finance, Supply Chain and Operations Management;

Grafton, WI

Nicholas Ellenbecker, Bachelor of Business Administration, Finance;
Timothy Hagerman, Bachelor of Science, Physics (Professional);

Green Bay, WI

Carrie Bothof, Master of Business Administration, Business Administration;
Jaris Briski, Master of Business Administration, Business Administration;
Melanie Buehler, Master of Business Administration, Business Administration;
Christopher Culotta, Master of Public Administration, General Administration;
Adam DeKeyser, Master of Business Administration, Business Administration;
Patti DuPont, Master of Business Administration, Business Administration;
Janice Gilles, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Summa Cum Laude;
Kiara Henke, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;
Luke Hockers, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Tara Jensen, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Brandon Joachim, Bachelor of Science, Biology (Ecology), Magna Cum Laude;
Lisa Judkins, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;
Kathryn Koenig, Bachelor of Science in Education, Natural Science, Cum Laude;
Josephine Kowalczyk, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Summa Cum Laude;
Kerri LaPlant, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;
Timothy Mallien, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Janet McGrath, Master of Science in Education, Special Education – Early Childhood;
Olivia Navarro, Bachelor of Science in Education, Spanish, Magna Cum Laude;
Brandon Oettinger, Bachelor of Arts, Communication;
Beth Richards, Master of Science in Education, Reading;
Jessica Rickert, Bachelor of Arts, English (General), Cum Laude;
Justin Rousseau, Bachelor of Science, Biology;
Andrew Shallow, Master of Business Administration, Business Administration;
Erin Stillmank, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Summa Cum Laude;
Jesse Stukenberg, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;
Heather Treptow, Master of Science in Education, Counseling (Student Affairs and College Counseling);
Katherine Waslowski, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Molly Witt, Master of Science, Educational Leadership;
Molly Witt, Graduate Certificate, Graduate Certificate in Global Educator;
Libby Wogsland, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Jessica Wojkiewicz, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;
Nicholas Wurzer, Bachelor of Business Administration, Finance, Marketing;

Greenfield, WI

Aubrey Krystek, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Publ Relations);

Greenville, WI

Patricia Ziehl, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);

Hancock, WI

Jonathan Hobson, Bachelor of Science, Mathematics (Liberal Arts), Physics (Professional), Magna Cum Laude;

Hartford, WI

Jonathon Karrels, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Meghan Timmer, Bachelor of Science, Sociology (General);
Julia Wagner, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);

Hartland, WI

Melissa Kehler, Bachelor of Science, English (General), Cum Laude;
Tiffany Smith, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Ed-Early Chldhood:Special Education, Cum Laude;

Hilbert, WI

Molly Bauer, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Summa Cum Laude;

Horicon, WI

Ashley Karel, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Kari Streblow, Bachelor of Business Administration, Marketing, Cum Laude;

Hortonville, WI

Ann Dehning, Master of Science, Educational Leadership;
Jacob Fannin, Bachelor of Arts, History;
Brittany Griesbach, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Nicole Loch, Master of Science in Education, Special Education-Emotionally Disturbed;
Michelle Nowak, Bachelor of Science, Communication;
Robert Oudenhoven, Bachelor of Science in Education, Social Science;

Iron Ridge, WI

Andrew Young, Bachelor of Science, Political Science;

Irving, TX

Alicia Thornton, Master of Business Administration, Business Administration;

Jackson, WI

Melissa Wanta, Bachelor of Science, Psychology;

Janesville, WI

Haley Beswick, Bachelor of Science in Education, Social Science, Summa Cum Laude;
Holly Hirsch, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Jenna Mather, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management, Marketing;

Jefferson, WI

Sarah Koch, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Derek Tauch, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);

Kaukauna, WI

Kelly Deering, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Carrie Geenen, Bachelor of Science, History;
Shannon Hayes, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Ed-Early Chldhood:Special Education;
Emily Schroeder, Associate of Arts and Science;
Brianna Trujillo, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Bridget Utschig, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (LD);

Kenosha, WI

Kristen Benetti, Bachelor of Science, Mathematics (Applied);
Steven Bruss, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Steven Bruss, Bachelor of Arts, International Studies (Business);
Kassondra Erskine, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (ED);
Thomas Freitag, Bachelor of Music, Music (Music Industry – Recording Technology);
Amber Wade, Bachelor of Science in Education, Spanish, Cum Laude;
Savannah Willkomm, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Kewaskum, WI

Patrick Bohn, Bachelor of Science, Sociology (General);
Christopher Carbine, Bachelor of Business Administration, Marketing, Human Resources Management;
Kristen Kurth, Master of Science in Education, Special Education – Non-licensure;

Kewaunee, WI

Todd Healey, Bachelor of Science, History;
Jessica O’Brien, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (CD), Cum Laude;
Douglas Swanson, Bachelor of Science, History;
Paul Westberg, Bachelor of Business Administration, Accounting, Finance;

Kimberly, WI

Scot Frassetto, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;
Todd Riesterer, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

La Crosse, WI

Gretchen Kemp, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Magna Cum Laude;

Lake Forest, CA

Nicole Ver Kuilen, Bachelor of Science in Education, Physical Education;

Lake Geneva, WI

Kevin Lofy, Bachelor of Science in Education, Physical Education;

Larsen, WI

Brian Boyea, Bachelor of Science, Environmental Studies, Economics (General);
Amber Clark, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;
Rose Selle, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Magna Cum Laude;

Lena, WI

Kate Goedtel, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Little Chute, WI

Jill Gloudemans, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kelly Hiroskey, Bachelor of Science in Education, English, Magna Cum Laude;
Matthew Holbrook, Bachelor of Science, Communication;
Sarah Karch, Bachelor of Arts, Spanish, Psychology, Magna Cum Laude;
Benjamin Lamers, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;
Sarah Schuh, Bachelor of Science in Education, English, Summa Cum Laude;
Alison Waite, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies;
Tiffany Woyak, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Lomira, WI

Timothy Blanckaert, Bachelor of Business Administration, Marketing;

Luxemburg, WI

Lacie Kostka, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications), Fine Arts (Photography);

Madison, WI

Andrea Grill, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (LD);
Leeann Hyland, Bachelor of Science, Psychology;
Amy Kjeldahl, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Summa Cum Laude;

Manitowoc, WI

Robert Schneider, Bachelor of Arts, Criminal Justice;

Marathon, WI

Krystal Karlen, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Maribel, WI

Rachel Christensen, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Summa Cum Laude;
Kyle Kapinos, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jill Sitzman, Master of Science in Education, Counseling (Student Affairs and College Counseling);

Marinette, WI

Ryan Francour, Bachelor of Science in Education, Social Science;
Karla Konyn, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Jennifer Krenzien, Bachelor of Science in Education, Mathematics;
Jana Reinke, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Marshall, WI

Daniel Powers, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;

Mason, WI

Scott Dauphinais, Bachelor of Arts, Spanish, Magna Cum Laude;

Mayville, WI

AnMarie Miller, Master of Science in Education, Special Education – Cross Categorical;
Christine Stumm, Master of Science in Education, Special Education – Cross Categorical;

McFarland, WI

Christine Butler, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Kimberly Kranz, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;

Medford, WI

Cody Goessl, Bachelor of Science, Athletic Training;
Shana Pawlowicz, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Publ Relations), Communication;

Menasha, WI

Rudy Alanis, Bachelor of Arts, Spanish;
Rudy Alanis, Bachelor of Science in Education, Spanish;
Charlene Bavinck, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Magna Cum Laude;
Bryan Edwards, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Cassandra Lloyd, Bachelor of Science, Biology;
Tonya Lopez, Bachelor of Arts, Spanish;
Bradley Magalski, Bachelor of Science, English (General);
Alison Miller, Bachelor of Science in Education, English, Magna Cum Laude;
Justin Mitchell, Bachelor of Business Administration, Finance, Economics (Business);
Christine Perket, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Michael Sipin, Bachelor of Applied Studies, Fire and Emergency Response Management;
Adam Vander Hyden, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Megan Witek, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;

Menomonee Falls, WI

Amanda Burk, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Sheila Dux, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Sean Neuberger, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Katherine Ziegler, Bachelor of Science, Microbiology;

Menomonie, WI

Molly Wengel, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Mequon, WI

Steven Reider, Bachelor of Business Administration, Marketing;

Merrill, WI

Stacy Christiansen, Bachelor of Science, Criminal Justice, Cum Laude;
Sarah Schooley, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Erin Shales, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Jeremy Thompson, Master of Business Administration, Business Administration;

Middleton, WI

Dana Gudel, Bachelor of Science, Geography (Global Insights);
Katy Oksuita, Master of Science in Education, Counseling (Student Affairs and College Counseling);

Milton, WI

Nicole Petroff, Bachelor of Music Education, Music – General, Music – Instrumental;

Milwaukee, WI

Alisha Baade, Bachelor of Science, English (General);
Jennifer Butters, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;
Laura Clancy, Bachelor of Arts, Journalism (Public Relations);
Richelle Dehnel, Master of Science in Education, Special Education – Cross Categorical;
Jason Flock, Bachelor of Science, Communication;
Mark Gordon, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Publ Relations);
Amy Haug, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Ed-Early Chldhood:Special Education;
Latrice Hobson, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Katherine Kroll, Bachelor of Science, Physics (Professional), Cum Laude;
Carrie Trulen, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Carrie Trulen, Bachelor of Arts, Spanish;

Mindoro, WI

Shannon Craig, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);

Mineral Point, WI

Rebecca Thomas, Bachelor of Science, English (General), Journalism (News/Editorial);

Minneapolis, MN

Kyle Vande Slunt, Bachelor of Music, Music (Music Industry – Recording Technology);

Minnetonka, MN

Samuel Mark, Bachelor of Science, Radio-TV-Film, Cum Laude;

Mishicot, WI

Cheryl Skoglund, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Monroe, WI

Troy Hart, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Kevin Vogel, Bachelor of Science, English (General);

Mosinee, WI

Nettie Kowalski, Bachelor of Science, Criminal Justice, Cum Laude;
Kristen Pliska, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Magna Cum Laude;

Mount Calvary, WI

Heidi Ruplinger, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Magna Cum Laude;

Mount Horeb, WI

Joseph Schlicht, Bachelor of Music Education, Music – Choral, Music – General;

Mukwonago, WI

Ryan Compty, Bachelor of Business Administration, Marketing, Finance;
Michael Wos, Bachelor of Applied Studies, Fire and Emergency Response Management;

Muskego, WI

Rachel Christman, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Deanna Engelmann, Bachelor of Business Administration, Economics (Business), Cum Laude;
Matthew Gabriel, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Raymond Kinnick, Bachelor of Science, Communication;

Neenah, WI

Megan Ahlborg, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Education-Cross Categorical (ED), Cum Laude;
Brian Allen, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kevin Baetke, Master of Science, Educational Leadership;
Christopher Borski, Bachelor of Science in Education, Physical Education;
Alexandra Brehmer, Bachelor of Business Administration, Marketing, Magna Cum Laude;
Alexandra Brehmer, Bachelor of Arts, Spanish, Magna Cum Laude;
Christina Busch, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Elizabeth Calixtro, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Katherine Devereaux, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Education-Cross Categorical (LD);
Samuel Ducharme, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Tiffany Gerrits, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;
Cassandra Hager, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;
Wayne Haushalter, Jr., Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin), Cum Laude;
Tiffani Howat, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Jordan Jakubek, Bachelor of Science, Psychology;
Cassandra Jiminez, Bachelor of Science in Education, English As A Second Language, Magna Cum Laude;
Krista Klanderman, Master of Arts, English;
Kristina Main, Master of Science, Educational Leadership;
Rhonda Mesko, Bachelor of Science, Biology;
Derek Nabbefeldt, Bachelor of Science, Communication;
Nicole Nabbefeldt, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Education-Cross Categorical (CD);
Rebecca Nichols, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;
Megan Rady, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;
Katie Sebora, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Debra Sewall, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Painting), Fine Arts (Drawing) and Fine Arts (Sculpture), Cum Laude;
Valery Splittgerber, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Alan Thomson, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Chris Wangard, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;

Nekoosa, WI

Kelly Loewenhagen, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;

New Berlin, WI

Jennifer Anderson, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Katie Calhoun, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Art Education);
Paul Grzybowski, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Nicholas Nagy, Bachelor of Science, Economics (Quantitative);

New Franken, WI

Andrew Jacobs, Bachelor of Science, Criminal Justice;

New Glarus, WI

Myken Daeda, Bachelor of Business Administration, Marketing;

New Holstein, WI

Joshua Escher, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Amy Letcher, Master of Science, Educational Leadership;
Amy Letcher, Graduate Certificate, Graduate Certificate in Global Educator;
Andres Soto, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);

New London, WI

Nicholas Brock, Master of Science in Education, Special Education – Cross Categorical;
Justin Fisher, Bachelor of Science, Computer Science (Software Engineering);
Angela Shogren, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Eric Strike, Bachelor of Arts, Criminal Justice;
Scott Wozniczka, Bachelor of Science, Communication;

Niles, IL

Amy Moorehouse, Master of Business Administration, Business Administration;

North Fond du Lac, WI

Eric Gross, Bachelor of Business Administration, Marketing, Supply Chain and Operations Management;
Dustin Kehrmeyer, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Publ Relations);

North Freedom, WI

Tracy Ahern, Master of Science in Nursing, Nursing Educator;

North Prairie, WI

Alexander Bernier, Bachelor of Business Administration, Marketing;

Oak Creek, WI

Brittany Dorfner, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Publ Relations);

Oconomowoc, WI

Amanda Drott, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Kristen Gust, Bachelor of Arts, English (General);
Meredith Koski, Bachelor of Arts, Religious Studies (Liberal Arts);
Kristen Marquardt, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Ed-Early Chldhood:Special Education, Magna Cum Laude;

Oconto, WI

Joshua DeHut, Bachelor of Science in Education, Social Science;
Chelsie Krueger, Bachelor of Business Administration, Accounting, Cum Laude;
Chelsie Krueger, Bachelor of Arts, Spanish, Cum Laude;

Omro, WI

Caleb Lamz, Master of Business Administration, Business Administration;
Erin Lang, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;
Alesha Pecher, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;

Oneida, WI

Danielle De Jardin, Bachelor of Science, Psychology;

Oshkosh, WI

Joleen Anderson, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;
Robert Bacon, Bachelor of Science, Communication;
Brittney Barribeau, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;
Anneliese Benesh, Bachelor of Science, Athletic Training;
Chelsey Benson, Bachelor of Arts, Spanish;
Kristen Bongert, Bachelor of Arts, History;
Thomas Braband, Bachelor of Science, Psychology;
Jordan Brown, Bachelor of Arts, English (General);
Jacklyn Brubaker, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Bethany Burgdorf, Bachelor of Science, Athletic Training;
Brenda Carder, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Magna Cum Laude;
James Carney, Bachelor of Science, Geography (Global Insights);
Philip Clayton, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Benjamin Coleman, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies;
Crystle Crubaugh, Bachelor of Arts, English (General);
Eric Cruise, Master of Science, Educational Leadership;
Mary Anne DeZur, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin), Magna Cum Laude;
Jessica Demler, Bachelor of Arts, Journalism (Public Relations);
Brynn Dorsey, Bachelor of Science, Biology;
Douglas Draeger, Bachelor of Science, Biology;
Damion Drover, Bachelor of Science, Biology;
Matthew Egan, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film, Environmental Studies;
Carla Eichinger, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Denise Engel, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Mariah Fairbanks, Bachelor of Arts, Anthropology;
Joshua Fink, Bachelor of Science, History;
Kelly Fredrick, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Jessica Gauger, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Morgan Geiger, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Kenlin Grams, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Eric Gumz, Bachelor of Arts, History;
Laura Hagie, Bachelor of Science, Sociology (General);
Heather Harrington, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Michelle Hartzheim, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Corrine Hayes, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Rasika Hemachandra, Master of Business Administration, Business Administration;
Alisha Herring, Bachelor of Science, English (General);
Katie Hibbard, Bachelor of Science, Political Science;
Joshua Hufford, Master of Business Administration, Business Administration;
Arian Jones, Bachelor of Science in Education, English;
Eliza Koeller, Master of Science in Education, Special Education – Non-licensure;
Jason Krueger, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Mark Kuettner, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Sean Lennon, Bachelor of Science in Education, Social Science;
Jamie Masterson, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Art Education), Magna Cum Laude;
Rebecca Meidam, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Colleen Merrill, Bachelor of Business Administration, Finance;
Katie Messing, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Sarah Meyer, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Iqbal Mian, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Alexander Moen, Bachelor of Science, Microbiology;
Brittany Moser, Master of Science, Educational Leadership;
Paula Musial, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies;
Michael Patton, Master of Business Administration, Business Administration;
Amanda Polka, Bachelor of Science in Education, Social Science;
Jesse Qualley, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Rebecca Rennert, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Magna Cum Laude;
Allison Reynolds, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Michael Rogers, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Eric Saeger, Bachelor of Science, Mathematics (Applied), Physics (Professional);
Karen Schmidt, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Anthony Schneider, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Publ Relations), Journalism (Visual);
Marsha Schneider, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Ashley Schroeder, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management, Summa Cum Laude;
Anne Schuttey, Bachelor of Science, Biology;
Kelly Shew, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Publ Relations);
Ashley Smith, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Ed-Early Chldhood:Special Education;
Kristina Spannbauer, Bachelor of Arts, English (General);
Sean Steele, Master of Science, Educational Leadership;
Michael Strusz, Master of Science, Educational Leadership;
Amy Sullivan, Bachelor of Science in Education, Mathematics, Magna Cum Laude;
Heather Swenson, Bachelor of Science, Sociology (General);
Sara Thorn, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Harmeet Utal, Bachelor of Business Administration, Finance, Cum Laude;
Chan Vang, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Drawing), Fine Arts (Painting);
Benjamin Vis, Bachelor of Music, Music (Vocal Performance);
Benjamin Vis, Bachelor of Music Education, Music – Choral, Music – General;
Sarah Warren, Master of Science in Education, Reading;
Eric Wege, Bachelor of Arts, Criminal Justice;
Eden Weller, Master of Business Administration, Business Administration;
Bryn Williams, Bachelor of Science, Biology;
Xala Yang, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Andrew Yoblonski, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Steven Zeeh, Master of Science in Education, Counseling (Student Affairs and College Counseling);

Peshtigo, WI

Heather Radtke, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Melissa Schulke, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;

Pewaukee, WI

Stacy Corso, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (CD);
Peter Kowalski, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);

Pickett, WI

Tiffany Kedzierski, Bachelor of Science, Biology;

Pine River, WI

Jennifer McGregor, Bachelor of Science, Communication;

Pleasant Prairie, WI

Craig Birkholz, Bachelor of Science, Criminal Justice, Cum Laude;

Plover, WI

Elizabeth Mahr, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;

Plymouth, WI

Lisa Hartman, Bachelor of Arts, Spanish;
Mark Vollbrecht, Bachelor of Science in Education, Natural Science;

Port Washington, WI

Sarah Roden, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;

Portage, WI

Roi Luchangco, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Prairie Farm, WI

Meghan Heil, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Education-Cross Categorical (ED), Summa Cum Laude;

Prairie du Sac, WI

Jeremy Hanson, Bachelor of Science, History;

Pulaski, WI

Ashley Bath, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Education-Cross Categorical (CD);
Christina Brozak, Master of Business Administration, Business Administration;

Racine, WI

Ryan Devine, Bachelor of Science, Philosophy;
Sharon Hintz, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Summa Cum Laude;
Daniel Riegelman, Bachelor of Business Administration, Marketing;

Redgranite, WI

Miranda King, Bachelor of Arts, Sociology (General);

Rhinelander, WI

Michael Ruohoniemi, Bachelor of Arts, History;

Richland Center, WI

Emily Mueller, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Ripon, WI

Melissa Greff, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Donna Hilbert, Bachelor of Business Administration, Finance, Magna Cum Laude;

Rochester, MN

Jessica Petz, Master of Science in Education, Counseling (Student Affairs and College Counseling);

Rosendale, WI

Brenden Bonnett, Bachelor of Science, Criminal Justice, Cum Laude;
Denise Giebel, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications), Cum Laude;
Amanda Kinyon, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Mark Wirkus, Bachelor of Science, History;

Rosholt, WI

Kassandra Ferg, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Business);

Rothschild, WI

Jenna Sturtz, Bachelor of Science in Education, Biology, Magna Cum Laude;

Salem, WI

Kristina Davila, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Summa Cum Laude;
Janet Steffenhagen, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Magna Cum Laude;

San Francisco, CA

Laura May, Bachelor of Arts, Journalism (News/Editorial);

Schofield, WI

Andrew Burazin, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Shannon Whitman, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;

Seymour, WI

Lexis Haase, Bachelor of Business Administration, Marketing;

Shawano, WI

Katie Boucher, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Painting);
Christopher Felts, Bachelor of Music, Music(Music Industry-Music Business & Recording Tech);
Lorraine Miesbauer, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Shanica Tucker, Bachelor of Science, Psychology, History;
Bryan Wright, Bachelor of Science, Criminal Justice;

Sheboygan, WI

Nicole Bohman, Bachelor of Science in Education, Social Science, Cum Laude;
Morgan Gruhlke, Bachelor of Business Administration, Marketing, Cum Laude;
Holly Hasenstein, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;
Anjelica Lara, Master of Science, Educational Leadership;
Cassandra Mayer, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;
Sheenah Roe, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Cum Laude;
Neng Yang, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Sheboygan Falls, WI

Chelsea Hiebing, Bachelor of Business Administration, Marketing;

Shiocton, WI

Ashley Collar, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Robin Lenz, Bachelor of Business Administration, Marketing;

Smithville, MO

Edward Willis, Bachelor of Science, History;

Sobieski, WI

Tara Budz, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;

Solon, OH

Beth Carberry, Master of Business Administration, Business Administration;

St. Francis, WI

Melissa Rourke, Bachelor of Science in Education, Social Science;

Stevens Point, WI

Mary Droske, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Summa Cum Laude;
Nicole Ikert, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Gopal Iyengar, Master of Business Administration, Business Administration;
Koren McCarrier, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Stitzer, WI

Desiree Loy, Bachelor of Science, English (General);

Sturgeon Bay, WI

Thomas De Larwelle Jr., Bachelor of Business Administration, Economics (Business);
James Mutter, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;

Sun Prairie, WI

Robyn Nelson, Bachelor of Science, Sociology (General);

Sussex, WI

Lindsay Goetz, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Education-Cross Categorical (CD), Cum Laude;

Taycheedah, WI

David Stanchfield, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;

Tokyo, Japan

Kana Kudo, Bachelor of Arts, Urban Planning, Geography (Professional) and International Stds (General-Asian Stds);

Tomah, WI

Katie Pierce, Bachelor of Arts, Political Science;

Twin Lakes, WI

Ashley Brooks, Bachelor of Arts, Psychology;

Two Rivers, WI

Casey Koeser, Bachelor of Science, Biology;
Nicholas Levy, Bachelor of Science in Education, English;
Kristin Masarik, Bachelor of Music Education, Music – Instrumental, Music – General;
Tia Miller, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;
Robin Mills, Master of Science, Educational Leadership (Library Science);
Hue Vang, Bachelor of Science, Biology;
Lisa Vieau, Bachelor of Science in Education, Elementary Education, Special Education-Cross Categorical (ED);
Michelle Wargin, Bachelor of Science, Geography (Geographic Information Science), Geography (Environmental Analysis and Management);

Union Grove, WI

Ashley Quarders, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Van Dyne, WI

Leanna Simon, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Heather Steffen, Bachelor of Arts, Criminal Justice;
Amy Witkowski, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;

Verona, WI

Andrew Hall, Bachelor of Business Administration, Accounting, Finance;
Riley Irwin, Bachelor of Science, Environmental Studies;
McKenzie Meyer, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;
Danielle Olsen, Bachelor of Science in Education, English, Magna Cum Laude;

Walworth, WI

Rachel Miller, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;

Watertown, WI

Cale Hecht, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Trevor Kleinsteiber, Bachelor of Business Administration, Accounting, Finance, Summa Cum Laude;
Trevor Kleinsteiber, Bachelor of Science, Philosophy, Summa Cum Laude;
Alex Miller, Bachelor of Business Administration, Finance;

Waukesha, WI

Jacqueline Bauer, Bachelor of Science, Religious Studies (Liberal Arts);
Aaron Conforti, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jason Gallup, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies;
Jessica Hoffman, Bachelor of Arts, English (General);
Christopher Jarvis, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications), Fine Arts (Art Education);
Stefani Ribarchek, Bachelor of Arts, Spanish;
Daniel Shafer, Bachelor of Arts, Political Science;

Waunakee, WI

Austin Heimann, Bachelor of Science, Political Science, Journalism (News/Editorial);

Waupaca, WI

Melissa Dallman, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Whitney Golding, Bachelor of Arts, Psychology;
Kevin Meighan, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Waupun, WI

Ashley Rasmussen, Bachelor of Science, Psychology;
Natosha Van Bever, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;

Wausau, WI

Robyn Davis, Bachelor of Arts, English (General);
Sarah Gehring, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;
Judy Grueber, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Magna Cum Laude;
Meagan Juedes, Bachelor of Arts, Art (Studio Art), Cum Laude;
Kyler Pagel, Bachelor of Applied Studies, Fire and Emergency Response Management;
Andrea Swiney, Master of Business Administration, Business Administration;

Wausaukee, WI

Nicole Guarisco, Bachelor of Arts, Sociology (General);
Alicia Hartz, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Magna Cum Laude;

Wautoma, WI

Jamie Christman, Bachelor of Science in Education, Biology;

West Allis, WI

Jessica Beres, Bachelor of Arts, Spanish, Cum Laude;
Daryl Kreckow, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications), Fine Arts (Photography);

West Bend, WI

Nicholas Cole, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Joshua Gliniecki, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management, Marketing;
Jennifer Jurss, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Brett Klug, Bachelor of Science, Biology;
Nicholas Mathieu, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Joshua Miller, Bachelor of Science, Journalism (News/Editorial);
Megan Sheridan, Bachelor of Arts, Journalism (Visual);

West Salem, WI

Lindsay Turner, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Summa Cum Laude;

Weston, WI

Derek Desotelle, Bachelor of Arts, Criminal Justice;
Michael Tercha, Master of Business Administration, Business Administration;
Tracie Timm, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;

Weyauwega, WI

Jennifer Braun, Bachelor of Business Administration, Finance, Marketing;

Whitefish Bay, WI

Andrea Alioto, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude;

Wilton, WI

Stephanie Kiel, Bachelor of Science, Sociology (General);

Wind Lake, WI

Sarah Brown, Bachelor of Arts, Sociology (General);

Winneconne, WI

Marci Kreuzer-Messerschmidt, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Danielle Malek, Bachelor of Science in Education, Mathematics;
Clinton Posselt, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Photography);
Brian Rasmussen, Master of Business Administration, Business Administration;
Ainsley Rubbert, Bachelor of Arts, Journalism (News/Editorial);
Joshua Webb, Bachelor of Business Administration, Finance;

Wisconsin Rapids, WI

Richard Merdan, Master of Business Administration, Business Administration;
Tiffany Nooyen, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Magna Cum Laude;
Ashley Tauschek, Bachelor of Science, Communication;

Wittenberg, WI

Katy Bernitt, Bachelor of Science in Nursing, Nursing.

Share